Minust

Minust

Selleks, et midagi muutuks, tuleb midagi muuta. Unistada ja välja mõelda sihtpunkt. Seejärel otsustada ja alustada väikselt, teha see esimene samm. Ja siis teadlikult tegutseda.

Mind käivitab inimestega suhtlemine, probleemide tuvastamine ja neile lahenduste leida aitamine (äkki on mõni lahendus veel). Kõige rohkem häirib mind see kui inimesed vinguvad ja ütlevad, et ühtegi valikut ju pole. Valikud on alati! Vahel võib lihtsalt mõtiskluste käigus selguda, et lahendusi otsitakse valele probleemile.

Minu suurimaks inspiratsiooniks on Mel Robbinsi õpetused ja teadmised. Olen tema materjalide, raamatute, videode, põhimõtete läbitöötamisel avastanud lihtsalt nipid ja töövahendid, mida ma igapäevases elus ise kasutan ja mida ma väga hea meelega tahan ka teistega jagada. Enesearengu teekonnal on hea, kui keegi vahel pisut torgib ja mõnda ebamugavat küsimust lahata aitab. Võin vabalt selles osas abiks olla! 🙂

Suurima rõõmu ja entusiasmiga jagan oma seni tehtud avastusi ka teadliku liikumise valdkonnas. “Movement teacher” on üks märksõnadest, mille poole olen ise püüdlema hakanud, sest paikne eluviis hävitab mind ja meid kõiki vaikselt ning järjepidevalt. Kuidas leida need võimalused anda lisaks oma vaimule ka oma kehale võimalusi liikumiseks kui tundub, et trennis käimiseks aega lihtsalt pole? Milliseid strateegiaid valida, kui mõni osa minu kehast ei liigu päris täpselt nii nagu võiks või peaks?

Ma usun, et igaühel peab olema võimalus saada informeeritud sellest, kuidas väiksed muutused igapäevategevustes võivad kaasa tuua suuri ja olulisi muutusi parema ja valuvabama elu suunas. Kuidas needsamad väiksed tegevused aitavad kaasa sellele, et meie lapsed liiguvad ja liigutavad ennast rohkem.

Elu kolme lapsega on iga päev erinevaid väljakutseid täis. Just seepärast olen ennast harinud ka teadliku vanemluse teemadel. Olen osalenud Gordoni perekooli baasil tehtud suhtlemiskoolitusel, PREP koolitusel ja läbi töötanud terve hulga kasvatusteemalisi raamatuid.

Ma ei ole ideaalne vanem – ma vihastan ja pahandan ja ärritun ja olen ebakindel ja solvun. Siiski püüan ma sellele kõigele vaadata vähemalt pärast olukorda sellise pilguga, mis läks valesti ja mida teisiti teha. Ka siin on elu pidevalt muutumises ja neid nippe-trikke, mida lastega igapäevaselt kasutan, jagan ma samuti suurima heameelega.

Ma unistan, et ühel päeval saan ma kõiki oma teadmisi parimal võimalikul viisil võimalikult paljudele edasi anda. Seniks aga postitan oma mõtteid ja avastusi just siia lehele!

Selleks, et mõnedel teemadel pisut põhjalikumalt arutada, kutsun sind Tegutse teadlikult Facebooki grupiga liituma. Grupp on avalikult leitav, kuid sisu on kättesaadav vaid grupis olijatele. See on koht, kus saad küsida ja arutleda just nende küsimuste ja teemade üle, mis sinu jaoks olulised on. See on turvaline paik, milles halvasti ütlemised, solvangud ja labased vastused tuleb ukse taha jätta.

Tervitan palavalt ja soovin sulle põnevat avastusretke!

Riina Arund

Jäta kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.