Riina tegutseb
  • Esileht
  • Minust
    • Kirjutamised mujal
  • Võta ühendust

Riina tegutseb

  • Esileht
  • Minust
    • Kirjutamised mujal
  • Võta ühendust
LiikumineRiietus

Didriksons Boardman fliisvoodriga vihmariided: hooldamine

19. märts 2018
Didriksons Boardman fliisvoodriga vihmariided: hooldamine

Didriksons Boardman fliisvoodriga poririiete komplekt on meie peres igapäevaselt kasutusel jahedatest sügise ilmadest kuni jahedate kevadilmadeni. Seoses varasema postitusega kerkis üles paar korduvat teemat. Minu käest uuriti nii suuruste valimise kohta kui ka hooldamise infot. Didriksons Boardman fliisvoodriga vihmariided põhjalikku hooldamist ei vaja. 

Tegemist on erilise materjaliga, mis igasugust hooldust ei talu ja panen seega mõned mõtted kirja, mida nende hooldamise kohta lugenud olen. Annan ülevaate, kuidas mina neid hooldanud olen ja mida peaks sellise materjali hoolduse puhul kindlasti vältima.

Didriksons Boardman fliisvoodriga vihmariided: materjal ja veepidavus

Didriksons Boardman fliisvoodriga vihmariided on kiiresti kuivavast ja vastupidavast elastsest Galon® materjalist ja sees on fliisvooder. “Galon® is a 100% waterproof material that requires no waterproofing or finishing. The material is made of a fabric that is coated with PU (polyurethane). Galon® is a soft, quick drying and smooth material which is durable and hardwearing. It is easy to keep clean and can be wiped with a damp cloth, instead of having to be washed. Galon® is free from toxic substances.” (Allikas: Didriksons.com). Tehnilise poole pealt on Galon® materjali veekindlus 8000 mm, koostiseks 100% polüretaan, vooder on 100% polüester ja tegemist on 100% PFC vaba materjaliga.

VEEPIDAVUSE number näitab vee survet meetrites, mida kangas talub. Näiteks tootel märgitud veekindlus 2000mm tähendab, et 2-meetrine veesammas kangast läbi ei pressi (Veepidavus on Didriksonsil märgitud ainult täielikult suletud õmblustega Storm System rõivastele.) Üldlevinud kokkulepe on, et täiesti veekindlaks peetakse kangaid, mille veekindlus on vähemalt 1500mm. (Didriksons Eesti edasimüüa D-wear e-pood info).

Didriksons Boardman fliisvoodriga vihmariided

Lapsed saavad südamerahus poriga mängida

Niiske lapiga puhastatav komplekt

Enamjaolt on selle komplektiga hästi lihtne hakkama saada – kui Didriksons Boardman fliisvoodriga vihmariided on märjaks ja liivaseks saanud, saab lasta neil ära kuivada ja liiv harjaga maha pühkida. Kui riided on saanud poriseks, saab kuiva pori samuti maha pühkida ja niiske lapiga üle käia. Samuti saab täiesti edukalt komplekti puhastada kohe pärast õuest tulemist dušist voolava veega. Siin tuleb aga jälgida temperatuuri – liiga kuum vesi või liiga tugev surve võib materjali kahjustada.

Kui riided on seestpoolt mingil põhjusel niiskeks saanud, piisab nende pahupidi keeramisest ja kuivama sättimisest kas riidepuule või pesurestile (või nagisse).

Didriksons Boardman fliisvoodriga vihmariided ei talu kõrgeid temperatuure ja seetõttu tuleb jälgida, et neid radiaatorile või muule kuumale pinnale kuivama ei jäetakse. Samuti pole hea neid pikemaks ajaks päikese kätte jätta.

Kui riideid on siiski vaja masinas pesta (näiteks pissiõnnetus või määrdunud vooder), olen üle vaadanud riiete küljes oleva hooldusjuhise ja toiminud järgmiselt:

Enne pesemist

Sulgen kõik trukid, tõmblukud, pandlad ja krõpsud. Pööran riided pahupidi.

Pesemise ajal

Olen kasutanud tavalist kodus olevat pesuvahendit (pesugeel). Loputusvahendit kindlasti ei lisa, see võib vähendada kangaste omadusi. Valin õrna või sünteetilise pesuprogrammi ja pesu temperatuuri max 40 kraadi (kui hooldusjuhendis pole öeldud teisiti, st vähem). Käsitsi kausis ma õueriideid ei pese, aga kui oleks vaja, siis tuleb meeles pidada, et leotada ei tohi.

Üleriiete puhul valin alati tsentrifuugimiseta programmi, sest tsentrifuugimise ajal surub vesi liiga tugevalt läbi kangaste ja võib samuti kanga veepidavust ja õmblusi rikkuda. Parema meelega ei tahaks ma sellega riskida, et pärast korralikku tsentrifuugimist on õmblused kuskilt lahti. Pesumasinad on erinevad – mina pean tsentrifuugimise pöörded selle jaoks nulli sättima.

Pärast pesemist ja kuivatamine

Didriksons Boardman fliisvoodriga vihmariided kuivavad

Püksid riputan kuivama riidepuuga pahupidi ja alumine pool üleval

Riided tuleb alati kohe pärast pesuprogrammi lõppemist välja võtta. Üleliigse vee väänan õrnalt välja ja otseloomulikult ei tohi Didriksons Boardman ja ka muude vihmariiete puhul kasutada trummelkuivatust (ehk tavapärast kuivatit).

Kuivatuskappi meil küll pole, aga kui oleks, siis kuivatuskapis võib riideid kuivatada vaid samal temperatuuril, mis on kirjas hooldusjuhisel (nt kui pesutemperatuur on lubatud kuni 40 kraadi, siis kuivatuskapi temperatuur võib maksimaalselt 40 kraadi olla).

Mina panen riided riidepuuga (seeliku/pükste riidepuu, millega saab kahelt poolt lõksudega kinni panna) vanni kohale rippuma ja lasen need sel moel õhu käes ära kuivada. Juhul kui riidepuuga ei ole võimalik üles riputada, saab kasutada ka näiteks pesuresti vms.

Kasulik nipp on siinjuures see, et püksid tuleks üles riputada tagurpidi, st sääred ülevalpool ja vahepeal veel kergelt väänamas käia, et suurem vesi kiiremalt välja saaks. Boardman pükstel on all ääres nii sees kui väljaspool kumm, kui see pool jääb allapoole siis jääb vesi sinna pidama ja tilgub hästi kaua ära.  Püksid on hommikuks igatahes kuivad olnud.

Hoiustamine

Nende riiete puhul on tegemist kummise materjaliga ja riiete pikemalt hoiustamise puhul olen riided riidepuule riputanud. Nii ei ole kangas kuskilt voltide tõttu liigse pinge all. Kui riided kokku voltida ja kappi, kasti või riiulile panna, siis isegi materjali oma raskus võib tugevamad voldid sisse vajutada. Kui juba sellised riided olemas on, püüan ise omalt poolt maksimumi anda, et need pikemalt vastu peaksid.

Didriksons Boardman fliisvoodriga vihmariided lasteaias

Juhul kui lapsel on Didriksons Boardman fliisvoodriga poririiete komplekt lasteaias kasutusel, siis tuleb õpetajatele üle öelda, et neid riideid kuivatuskappi panna ei ole vaja (ja pigem ei tohi ka). Kuna temperatuur võib selles olla rohkem kui lubatud, siis on kindlam kui üldse kappi panna ei luba. Kui riided on seest niisked, piisab pahupidi keeramisest ja paari tunniga (st laste lõunaune ajal) on riided juba kuivad.

Lühike hooldusjuhis

  1. Kui võimalik, puhastan harjaga, niiske/märja lapiga või duši all
  2. Kui riided on seestpoolt niisked, lasen lapsel need fliisvoodri kuivamiseks pahupidi keerata
  3. Pesumasinasse panen riided pahupidi, lukud-trukid-krõpsud kinni
  4. Pesuvahendit pigem vähe kui palju, loputusvahendit üldse mitte
  5. Pesuprogramm 40 kraadi, ilma tsentrifuugimiseta
  6. Kohe pärast pesu lõpetamist võtan masinast välja (NB! vett on riiete sees palju, võtan kausi alla)
  7. Vajutan käsitsi õrnalt suurema vee välja
  8. Riputan pahupidi tagurpidi üles
  9. Vahepeal käin ja vajutan veel vett välja, kui kuivatamisega kiirem on

Mida kindlasti mitte teha:

  1. Radiaatorile, soojustusega põranda peale või liiga kuuma kuivatuskappi (üle 40 kraadi) neid riideid ei pane (NB! Kui vaja, tuleb seda ka nt lasteaias üle öelda)
  2. Jälgin dušiga pesemisel vee temperatuuri ja pesen pigem jaheda vee ja väiksema survega
  3. Ei jäta riideid kummine pool pealpool päikse kätte pikemaks ajaks seisma
  4. Ei jäta komplekti kokku volditult pikaks ajaks seisma, hoiustan pigem riidepuule riputatult

Universaalsed juhised kehtivad ka teiste vihmariiete jaoks

Viimase täiendusena lisan veel, et need juhised toimivad täiesti edukalt ka ilma fliisvoodrita vihmariiete puhul. Lihtsalt meil on omad põhjused, miks jahedal hooajal on meie esimene eelistus Didriksons Boardman fliisvoodriga poririiete komplekt. Kuna tegemist on sarnaste omadustega materjalidega, siis kehtib ilma voodrita vihmariiete puhul nii dušiga/lapiga puhastamise soovitus kui ka vajadusel masinas pesemise reeglid. Küll aga soovitan ikka ja alati läbi lugeda ja üle vaadata riietel olevad hooldusjuhised.

Mõnusat kasutamist, lihtsat hooldamist ja iga ilmaga õues käimist!

boardmandidriksonsfliisvooderhooldaminehooldusjuhendiga ilmaga õueslasteaedlastega loodusespoririidedriietusvihmariidedvoodrita vihmariided
2 kommentaari
0
Facebook Twitter Google + Pinterest
Riina Arund

Olen kolme vahva põnni ema ja kõik päevad on väljakutseid täis. Püüan neile vähem või rohkem teadlikult läheneda. Minu päev on korda läinud, kui olen saanud oma kogemusi jagada ja kellelegi oma teadmiste ning oskustega abiks olla.

Eelmine postitus
Karistus või tagajärg? Õpetan lapsele loogikat ja seoseid
Järgmine postitus
Imetamise lõpetamine kiirelt ja loomulikult

You may also like

Nädala mõtted #11: kogukond ja sõbrad

18. juuni 2018

Didriksons Migisi (Björnen) talvekombekas

4. märts 2018

Nädala mõtted #9: lapsed tegutsevad kodus ja õues

2. juuni 2018

Elu kolme lapsega: nädala mõtted #6

11. mai 2018

Elu kolme lapsega: nädala mõtted #2

13. apr. 2018

Kogemus: Didriksons Boardman fliisvoodriga poririiete komplekt

3. märts 2018

Elu kolme lapsega: nädala mõtted #8

25. mai 2018

Elu kolme lapsega: nädala mõtted #4

27. apr. 2018

Nädala mõtted #12: uudishimu sai võitu

26. juuni 2018

Kui kaua võtab aega lasteaeda minek

8. märts 2018

2 kommentaari

Kogemus: Didriksons Migisi (Björnen) talvekombekas | Riina tegutseb 11. mai 2018 - 20:48

[…] oleme saanud kombekad puhtaks samamoodi nagu poririideid peseme – riidepuu peale ja vannis laseme dušiga üle. Kui vaja, siis nühime natuke nuustikuga ka. […]

Kogemus: Didriksons Boardman fliisvoodriga poririiete komplekt | Riina tegutseb 6. apr. 2018 - 11:18

[…] Didriksons Boardman fliisvoodriga vihmariiete hooldamine on üpris lihtne. Enamjaolt puhastan riideid nii, et panen riidepuu peale, jope luku ja pükste krõpsud kinni ja lasen vannis dušiga üle. Vahel olen natuke nuustikuga üle lükanud. Ühe korra, kui lapsed reaalselt pori sees mitu tundi mängisid, siis läks natuke rohkem nühkimist vaja. Muul juhul on täiesti veest piisanud. Kui tegemist on ainult liivaga, siis olen lasknud ära kuivada ja pühin harjaga maha. […]

Kommenteerimine on suletud.

Uued postitused

  • Suvine fotosessioon perega Tabasalus #neljaslaps

    15. nov. 2019
  • Vestluskaardid, metafoorkaardid, tegevuskaardid – põhjalik nimekiri

    2. nov. 2019
  • Kuidas on võimalik laste kõrvalt rohkem liikuda?

    13. juuli 2019
  • Millised on jalasõbralikud jalatsid?

    12. juuni 2019
  • Kas kolm last on palju või vähe?

    3. juuni 2019

Teemad

  • Ajalugu (1)
  • Elu kolme lapsega (7)
  • Elukorraldus (45)
    • Koolijutud (1)
    • Toidujutud (7)
  • Isiklik areng (10)
    • Koolitus (1)
  • Liikumine (24)
    • Jalatsid (9)
    • Orienteerumine (3)
    • Riietus (4)
  • Perekond (17)
    • Imetamine (2)
    • Kolmas laps (5)
    • Teadlik vanemlus (5)
    • Traditsioonid (4)
  • Raamatud (1)
  • Raamaturiiul (8)
  • Tervis (6)
    • Haigused (6)

Instagram

No images found!
Try some other hashtag or username

Selleks, et midagi muutuks, tuleb midagi muuta. Unistada suurelt, alustada väikselt ja tegutseda. Siia lehele olen kokku kogunud oma mõtted ja kogemused. Vaata ringi ja loodan, et saan sulle kuidagi kasulik olla.

- Riina -

Ajalugu

Restore Your Core™

Facebook
  • Facebook
  • Instagram

@2018


Üles üles