Riina tegutseb
  • Esileht
  • Minust
    • Kirjutamised mujal
  • Võta ühendust

Riina tegutseb

  • Esileht
  • Minust
    • Kirjutamised mujal
  • Võta ühendust
Elukorraldus

Elu kolme lapsega: nädala mõtted #5

6. mai 2018
Elu kolme lapsega: nädala mõtted #5

Uus nädal ja uued mõtted – kolme lapsega siin tegutsemist jagub. Suuremad lapsed käisid Põlvas koolivaheaega mööda saatmas ja mina otsustasin ette võtta kodu korrastamise.

Lisaks õnnestus natuke mõtteid mõlgutada lastele raha kogumise teemadel, lugeda igapäevategevuste ja soovide virnastamisest ja natuke raamatuid lugeda.

Elu kolme lapsega: nädala toredaim hetk

Nädal kolme lapsega - väikse venna igatsus

Alates riidest lahti aitamiseni kuni väikevenna söötmiseni – selleni viib väikse taasnägemine

Kaks suuremat last olid mõned päevad Põlvas vanaemal külas ja sel ajal õnnestus minul ühtteist kodus ette võtta. Selleks, et ma liiga mugavaks ei muutuks, võtsin pühapäeval Lõuna-Eestisse sõidu ette, et lastele järele minna. Mina, Aastane ja 3h autosõitu – läks päris kiirelt ja liiga ära me sellest ei väsinud. Püüan alati sõidu uneajale planeerida.

Kui pärast kolme tundi vahepeatusteta sõitu Põlvasse jõudsime, ootasid meid ees suuremad põnnid. See oli kindlasti selle nädala kõige toredam aeg, kui nad mulle jagasid, mida kõike nad vahepeal tegid. Nii toredasti olid nad kohe valmis Aastasega toimetama – teda riidest lahti võtma, mängima kutsuma jne.

Mulle tekitas see nii sooja tunde, et suuremad väiksema eest hoolitseda tahtsid ja silmnähtavalt teda igatsenud olid.

Liikumine ja iga ilmaga õues

Lapsed said kätte oma esimesed paljajalujalatsi sõbralikud jalatsid (barefoot friendly) – PLAE brändi omad, ostsin ühe grupitellimusega Happy Little Soles lehelt.

Plae ei tooda otseselt ainult barefoot jalatseid, kuid kui eemaldada kannakõrgendusega sisetald, siis on tald küllaltki paindlik ja ninaosa kuju enam-vähem. (Allikas: paljajalujalatsid.wordpress.com)

Kolmene on üldse mingi jalatsite hull praegu – iga kord kui ta kuskilt kas leiab mingid Seitsmesele väikseks jäänud jalatsid või on saanud omale midagi uut (või kellegi vana), siis tahab ta nendega põhimõtteliselt kohe ja kogu aeg ringi käia. Need tossud pani ta omale kohe jalga ja pärast mõnda aega nendega käimist ütles ta, et nii mõnus on varbaid liigutada.

Kui kodus eelistas Seitsmene veel oma teisi jalatseid, siis pärast nende PLAE omade Põlvasse kaasavõtmist ei taha ta enam ühtegi muud paari tosse kanda. Mul on selle üle hea meel, sest ta kippus muidu väga just neid kitsa ninaosaga jalatseid eelistama. Plussidena tõi poiss välja, et need tossud on niiske muruga head kanda, varbaid saab liigutada ja sõpradega jalkat pidi ka nendega kõige parem mängida olema.

Nüüd sai siis lastele kevadeks nii suur hulk jalatseid varutud ja mul ei olnud see tegelikult üldse plaanis. Hea on aga märgata, et nad on valmis iga ilmaga tossudega õues käima ja neid ei häiri, kui jalad natuke niiskeks saavad. Ja kui jalatsid juhtumisi päris märjaks saavad on neil vähemalt mõne tunni pärast õue minnes mingid järgmised papud jalga panna.

Põlvas olid lapsed igatahes absoluutselt iga ilmaga vanaemaga kuskil looduses uitamas, puukoorest paate meisterdamas ja linnulaulu kuulamas.

Lugemiselamus: investeerimisjuttu ja intervjuu Katy Bowmaniga

Eelmisel nädalal alustatud raamatuga, Dale Carnegie “Kuidas võita sõpru ja mõjutada inimesi“, olen jõudnud umbes poole peale. Kuidas võita sõpru osa on läbi saanud ja põhisõnum on see, et tuleb ära unustada MINA-MINA-MINA ja keskenduda teistele inimestele.

Mõtted lastele raha kogumise teemal

Omajagu mõtteid tekitasid Kristi Investeerib artiklid lastele tulevikuks raha kogumise teemal (SIIN 2017a ja SIIN 2018a). Ta tõi välja mitu erinevat varianti, mida erinevad inimesed kasutavad – kogumist, investeerimist lapse nimel ja investeerimist ise nt ettevõtte alt. Lisaks tõi ta artiklites välja päris head põhjendused selle kohta, et rahaasjade kohta tuleb head ülevaadet omada selleks hetkeks, kui lapse hooldajatega miskit juhtub. Et siis pärijatel ei oleks vaja igalt poolt infot hakata kokku otsima.

Nii et huvitavaid mõtteid tekkis sealt üksjagu. Lühidalt sain ka meie pere põhimõtted sõnastatud ja need pärinevad suures osas minu ja Jürgeni vanemate kogemusel. Põhimõtteliselt on meie esimene plaan hoida oma rahaasjad selliselt korras, et me ise enda vajaduste finantseerimisega hakkama saaksime. Selle esimese plaani kõrvalt tahame lastele õpetada rahatarkust.

Teine plaan on tekitada endale võimalus, et saame lapsi vajaduspõhiselt toetada nii nende kasvamise ajal (huviringid, hobid jms) kui ka iseseisva elu alustamise ajal. Laste nimel ja konkreetseteks tegevusteks kogumist, säästmist ja investeerimist me hetkel veel vajalikuks ei pea. Mis teil mõtted on selles osas?

Tegevuste “virnastamine”

Väga põnev lugemine oli ka MovNat intervjuu Katy Bowmaniga sellest, kuidas rööprähklemise asemel annaks palju paremaid tulemusi tegevuste virnastamine (stack). Idee lihtne ja loogiline – selle asemel, et püüda leida 24 tunni jooksul aega trenni tegemiseks, lastega mängimiseks, söögivalmistamiseks, söömiseks, liikumiseks, laste õpetamiseks ja kasvatamiseks eraldiseisvalt, tuleks hoopis võimalikult paljud tegevused samale ajale nö virna laduda.

Lastega koos söögi valmistamine on selline tavapärane näide, kus lapsed saavad midagi õppida ja vanemaga koos tegutseda ja suhelda samal ajal kui söök valmib. Teine hea näide oli see, et lastega koos poes käia jala ja asju käe otsas tassides on võimalik saada nii lastega koosolemise aeg, ise liikumise ja erinevate lihaste liigutamise aeg, lastele millegi õpetamise aeg jne ühes konkreetses ajaühikus.

Ma ei ole ise selles veel kuigi hea, sest lastega koos söögitegemine ajab mind teinekord rohkem närvi kui võiks, aga ma loodan selleni ühel ilusal päeval jõuda, et ma teadlikumalt erinevaid eesmärke täitvaid tegevusi samale ajale virnastaks, mitte ei püüaks iga asjaga eraldiseisvalt tegeleda.

Isiklik areng: koolitus jätkub ja sorteerin asju

Eelmisel nädalal oli Mel Robbins-i koolituse “projekti” valimise aeg ja ma sain lõpliku valiku tehtud alles kolmapäeva õhtuks. Otsustasin, et 29. maiks olen iga päev oma päevikusse mõtteid kirjutanud vähemalt ühe korra päevas. See on minu jaoks oluline, et õpiksin ennast paremini väljendama ja saaksin eraldada hetkeemotsioonid pikemas perspektiivis ja pidevalt esilekerkivatest teemadest.

Konmari meetod - enne ja pärast

All on särkide hulk alustades ja üleval on sorteeritud hulk

Kui lapsed Põlvas olid, alustasin Marie Kondo raamatu järgi asjade sorteerimist. Jõudsin nii kaugele, et esimestest kategooriatest olen ennast läbi närinud – riided (aluspesust üleriieteni), sallid (minu jaoks täiesti eraldi kategooria) ja jalatsid.

Numbrid on muide täiesti muljetavaldavad, vähemalt mu enda jaoks. Konmari meetodiga kodu korrastamise nippe jagan teiega juba õige pea täiesti eraldi ainult sellele pühendatud postituses!

Ohh, ja just mõtlesin, et tahaks teiega raamatute lugemise nippe jagada, mida eile nägin ja isegi katsetanud olen, aga see postitus läheks siin juba liiga pikaks. Märkus iseendale – panen järgmisel korral mõtted kirja.

Kõige rohkem tunnen puudust

Sõpradega lobisemisest 🙂

Järgmisest nädalast ootan kõige rohkem…

… võimalust eelmisel nädalal Marie Kondo meetodi järgi sorteeritud riided kirbukale müüki viia.

+++++++

Mis teil nädala jooksul toredat toimus?

barefoot friendlydale carnegieiga ilmaga õuesinvesteeriminekaty bowmankodune emakolm lastkolmas lapskonmarikoolituslastega loodusesliikuminelugeminemarie kondomel robbinspaljajalujalatsidplaeraamatudtulevik
0 kommentaari
0
Facebook Twitter Google + Pinterest
Riina Arund

Olen kolme vahva põnni ema ja kõik päevad on väljakutseid täis. Püüan neile vähem või rohkem teadlikult läheneda. Minu päev on korda läinud, kui olen saanud oma kogemusi jagada ja kellelegi oma teadmiste ning oskustega abiks olla.

Eelmine postitus
5 sekundi reegel: kuidas endale jalaga tagumikku anda
Järgmine postitus
Elu kolme lapsega: nädala mõtted #6

You may also like

Didriksons Migisi (Björnen) talvekombekas

4. märts 2018

Millised laste õueriided meil talvel kasutuses on?

7. jaan. 2019

Pesamuna sai 2-aastaseks #kolmaslaps

4. veebr. 2019

Kogemus: Didriksons Boardman fliisvoodriga poririiete komplekt

3. märts 2018

Kui kaua võtab aega lasteaeda minek

8. märts 2018

Laste sünnipäevad – kas pidada õues või mängutoas

24. sept. 2017

Vestlusring “Liikumismustrid igapäevaelus”

7. nov. 2018

Elu kolme lapsega: nädala mõtted #8

25. mai 2018

Inspireerivad naised, kes loovad positiivseid muutusi

8. märts 2018

Tikki naiste sandaalid – barefoot suvejalatsid

2. juuli 2018

Uued postitused

  • Suvine fotosessioon perega Tabasalus #neljaslaps

    15. nov. 2019
  • Vestluskaardid, metafoorkaardid, tegevuskaardid – põhjalik nimekiri

    2. nov. 2019
  • Kuidas on võimalik laste kõrvalt rohkem liikuda?

    13. juuli 2019
  • Millised on jalasõbralikud jalatsid?

    12. juuni 2019
  • Kas kolm last on palju või vähe?

    3. juuni 2019

Teemad

  • Ajalugu (1)
  • Elu kolme lapsega (7)
  • Elukorraldus (45)
    • Koolijutud (1)
    • Toidujutud (7)
  • Isiklik areng (10)
    • Koolitus (1)
  • Liikumine (24)
    • Jalatsid (9)
    • Orienteerumine (3)
    • Riietus (4)
  • Perekond (17)
    • Imetamine (2)
    • Kolmas laps (5)
    • Teadlik vanemlus (5)
    • Traditsioonid (4)
  • Raamatud (1)
  • Raamaturiiul (8)
  • Tervis (6)
    • Haigused (6)

Instagram

No images found!
Try some other hashtag or username

Selleks, et midagi muutuks, tuleb midagi muuta. Unistada suurelt, alustada väikselt ja tegutseda. Siia lehele olen kokku kogunud oma mõtted ja kogemused. Vaata ringi ja loodan, et saan sulle kuidagi kasulik olla.

- Riina -

Ajalugu

Restore Your Core™

Facebook
  • Facebook
  • Instagram

@2018


Üles üles