Riina tegutseb
  • Esileht
  • Minust
    • Kirjutamised mujal
  • Võta ühendust

Riina tegutseb

  • Esileht
  • Minust
    • Kirjutamised mujal
  • Võta ühendust
Elu kolme lapsega

Nädala mõtted #11: kogukond ja sõbrad

18. juuni 2018
Nädala mõtted #11: kogukond ja sõbrad

Eelmisel nädalal oli viimane päev nii Kolmese lastehoius kui Seitsmese lasteaias. Üks neist jätkab sügisest juba täiesti teistsuguses keskkonnas. Pidustused läbi, jäid lapsed kõik järgemööda haigeks, kuid mul õnnestus Elamusmaratoni 21 km retk ikka ära teha. Jürgeniga on hästi tore, aga ma tunnen ikka puudust, et oleks üks sarnaste mõtetega kogukond ka läheduses…

Uudiseid niipalju, et lisaks põnnide järjestikusele haiguste lainele hakkas meil pihta ka maja tervikrenoveerimine. Alustatakse rõdude paneelide eemaldamisest, need jäävad mitmeks kuuks niimoodi ohtlikuks tsooniks kuni suve lõpus või sügisel uued rõdud valmis saavad. Vahepeale jääb akende-rõduuste vahetamised (väljastpoolt), torutööd jms. Huvitavad ajad, ma ütlen!

Nädala toredaim hetk: fotosessioon Harku mõisa juures

Keskmiselt 1-2 korda aastas püüame leida võimaluse perega pildistamas käia. Minu jaoks on see tähtis, sest ma tahan ise oma perega koos piltidel olla. Ma küll klõpsin ka telefoniga pilte (ja ostsin ägeda telefonigi mõni aeg tagasi, et parema kvaliteediga pilte teha), aga neil ju enamasti mind peal ei ole. Või siis pole Jürgenit. Nii tulebki terve pere pildile saamiseks fotograafiga sessioon ette võtta.

Meil on hästi tore fotograafist sõber Henelyn Kandver, kes on meid juba mitu aastat pildile jäädvustanud. Minu imearmas profiilipilt, kus ma meie Kolmest kaisutan, on tema tehtud. Imeline metsas kahe lapsega jalutamise hetk on samuti just Henelyni jäädvustatud. Temaga veetsimegi pisut Harku mõisa juures aega.

2018 perepildid Harku mõisa juures

Liikumine ja iga ilmaga õues

Muidugi oli nädala tippsündmus liikumise teemadel Elamusmaratoni 21 km rada, mis oli tegelikult pisut üle 22 km pikk. Eelmisel aastal käisime koos pesamunaga Värska kepikõnni- ja käimismaratonil ja see oli hästi tore. Nii oli meil juba tükk aega plaanis sel suvel ka mõnele minna. Noarootsi tundus kõige sobilikum, kuhu Jürgeniga kahekesi minna saime.

2018 Noarootsi elamusmaraton

Eelnevalt püüdsin natuke rohkem liikuda ja pikemaid kõndimise tiire teha. Ühe korra käisin Nõmme terviseradadel ja kaks korda Harku metsas uitamas. Mõlemal korral sain aru, et 4,5 tundi ma päris paljajalujalatsites läbi kõndida ei saa – jalavõlvid ei pea vastu ja päkk hakkab krampi tõmbama.

Nii oligi, et jalatsite poolest tegin esimese kolmandiku oma Saucony jooksutossudes (millelt on igasugused sisetallad välja võetud), teise kolmandiku Vivobarefoot Primus Lite jalatsites ja viimase kolmandiku jälle Saucony jooksutossudes. Riietus ja jalatsite valik oli hea.

Raja saime läbi just siis, kui üks suurem vihmapilv peale hakkas tulema ja esimesed piisad alla sadasid. Auto juures sain jalatseid vahetades ühel priskel puugil natist kinni, kui ta mu retuuside õmbluse peal ukerdas – minu nahani ta õnneks ei jõudnud.

Igatahes oli see täitsa tore elamus ja plaanin täiesti seda, et võiks sel suvele ühele nii pikale retkele veel minna. Kes kampa tuleb? 😀

Lugemiselamus: kogukond

Laste haiguste kõrvalt olen lugemise osas pigem tagasihoidlik olnud. Loen mingeid üksikuid Facebooki lemmikgruppide postitusi ja püüan aeg-ajalt mõnele ka vastata.

Sattusin lugema üht artiklit, kus oli toodud erinevate liikumist õpetavate inimeste 16 soovitust, kuidas igapäevaellu rohkem liikumist tuua. Näiteks – aita teisi, kasuta rohkem maapinda ja põrandat, aja juttu või räägi telefoniga kõndides, muuda oma igapäeva keskkonda, tee mini-trenne ja julgusta noori rohkem liikuma. Võite näiteks mul natist kinni võtta ja kohvi jooma kutsuda kohvikus istumise asemel hoopis kõndides 🙂

Lugemise kõrvale kuulasin ka üht Katy Bowmani podcasti #24 – teemaks kogukond.

There are two definitions of community: 1) a group of people who live in the same place or have a particular characteristic in common, 2) a feeling of fellowship with others as a result of sharing common attitudes, interests, and goals.

Podcastis arutati teise definitsiooni kogukonna üle. No näiteks kui tekib soov kõndima minna, siis on võimalikud variandid panna näiteks Facebooki seinale üles “otsin kaaslast jalutama” vms ja siis võib keegi leiduda, kellel on sama mõte olnud. Või kui pole kedagi lähedusest võtta, võib hoopis kasutada võimalust samal ajal mõnele sõbrale helistada ja temaga suhelda. Nagu oleks ja kõnniks koos, aga nagu poleks ka.

Jäin nüüd postitust kirjutades veelkord vestluse teksti lugema ja nii tore meenutus oli. Seal oli palju toredaid ideid – kolmapäevased supiõhtud sõprade peredega, parkides kogunemine ja iga pere toob mingi oma toidu. Lastehoidmise mõte oli ka tore – Katy võtab mõne sõbra lapsed metsa kõndima kaasa, et oma lapsed parema meelega käiksid ja et ta ise ka liikuda saaks. Ja mänguväljakule kutsuti ka naabrite lapsi kaasa, et oma lastel igav ei oleks. Palju toredaid mõtteid ühesõnaga 🙂

Isiklik areng: ühistellimuse kogemus

Mulle meeldib ikka erinevaid tegevusi läbi uue kogemuse prisma vaadata. Üks uutest kogemustest on viimastel nädalatel olnud paljajalujalatsite Facebooki grupis ühistellimuse korraldamise kogemus. Jaa-jaa, ma tean, igaüks teeb tänapäeval neid tellimusi ja see pole mingi suur kunst.

Aga mingeid nüansse on seal üksjagu ja ma sain Rumeeniast Tikki jalatsite poest ostes päris üksjagu õppekogemusi nii krediitkaardi kasutamise, tellimuse kokku kogumise kui ka tellijatega suhtlemise osas.

Näiteks selgus hiljem pärast tellimuse tegemist, et veebilehel nähtud summa eurodes polnud üldse see, mis krediitkaardilt maha läks. Asja lähemalt uurima hakates tuli välja see, et krediitkaardiga makstes tuli mingi konverteerimistasu ja krediitkaardi tasu lisaks. Või midagi sellist.

Samuti selgus pärast tellimust, et Rumeenia veebilehel .ro olid samad jalanõud teise hinnaga kui .com veebilehel eurodes.

Tahtsin olla aktiivne ja uudishimulik ning kirjutasin e-poodi. Äärmiselt tore kogemus oli see, et poest helistati mulle ja selgitati üksipulgi lahti vastused kõikidele mu küsimustele ja sain päris palju informatsiooni. Nii sain näiteks teada, et RON-ides asju müües saavad nad pisut soodsamat hinda hoida, sest valuutakursi korrigeerimist nende jaoks ei toimu. Valuuta konverteerimise tasu jääb selliselt ostja kanda. See oli veel kuidagi ka PayPali ja mingi muu maksesüsteemiga seotud.

Tellijatega läks suhtlus kõik hästi ja kuigi ma ei küsinud raha ette, ei tekkinud selles osas mingeid probleeme. Kõik maksed laekusid ja nüüd on vaja veel oodata kuni jalatsid kohale jõuavad, et need siis laiali jagada.

Kõige rohkem tunnen puudust

Seekord olen puudust tundnud siin kodu lähedal olevast oma kogukonnast. Sellisest väiksest kambast, kellel oleks mingites teemades minuga sarnased maailmavaated ja kellega võiks vahel kokku saada, kui mehed kodus lapsi kantseldavad. Üksi on ka metsas jalutamas või lastega mänguväljakul käia tore, aga vahel tahaks natuke rohkem suhelda ja pisut rohkem mingeid mõtteid jagada.

See võib vabalt toimuda ka mänguväljaku klubi stiilis, kus lapsed tegutsevad liivakastis ja suuremad arutavad omi jutte laste valvamise kõrvalt. Ja teinekord nädalavahetusel mõne väljasõidu formaadis, kus võetakse piknikukorv kaasa ja minnakse lihtsalt kuskile metsa, võõrale mänguväljakule või kasvõi niisama rongiga sõitma. Ja miks mitte teinekord kinos või teatris või kohvitopsiga jalutamas käies. Ja et oleks võimalik midagi ette võtta ka siis kui ühe või teise pere lapsed haiged on.

Mõned toredad kogukonnad Facebookis on (barefoot jalatsite grupp, Lauren Ohayoni grupp jne), kust ma üht ja teist nime ja nägu olen juba näinud, aga see internetis olev asi pole nagu päris see. Ma ei helista neile, et saame kokku kui nad isegi mu sõbrad pole Facebookis 😀 Nagu selles eelpoolmainitud podcastis selgus, siis tegelikult on neid võimalusi kuskilt pihta hakata päris üksjagu. Vaatan, kuhu need mõtted mind järgmiseks viivad.

Muidugi on mul terve hulk toredaid sõpru, kellega aeg-ajalt jutustame ja kokku saame, aga vahemaad on ikka päris parasjagu suured, eriti väikeste lastega liikudes. Küll on vaja kellegi uneajaga arvestada, söögiaegadega arvestada jne. Nii jäävadki ajaliselt vahed nendega kohtumiseks päris pikaks ja oleks tore, kui lisaks oleks ka paari kilomeetri raadiuses mingi tore seltskond olemas.

Järgmisest nädalast ootan kõige rohkem…

Juuksuris ja massaažis käimist, mille Viljandis käimise ajaks omale broneerisin 🙂

.oOo.

Kui sul tekib mõne teema kohta rohkem küsimusi või tahad oma kogemusi jagada, anna sellest mulle teada e-maili teel, sotsiaalmeedias näiteks Facebooki lehel või tule Tegutse teadlikult gruppi mõtteid jagama!

iga ilmaga õuesilusalongiskaty bowmankodune emakogukondkolm lastkolmas lapsliikumineloodusespaljajalujalatsidsõbradtikkiühistellimus
1 kommentaari
0
Facebook Twitter Google + Pinterest
Riina Arund

Olen kolme vahva põnni ema ja kõik päevad on väljakutseid täis. Püüan neile vähem või rohkem teadlikult läheneda. Minu päev on korda läinud, kui olen saanud oma kogemusi jagada ja kellelegi oma teadmiste ning oskustega abiks olla.

Eelmine postitus
Nädala mõtted #10: tööle tagasimineku mõtisklused
Järgmine postitus
Lapse sünnipäev õues – sünnipäevaseiklus

You may also like

Elu kolme lapsega: nädala mõtted #8

25. mai 2018

Laste jalatsid kevadeks ja suveks – ideaal ja...

16. apr. 2018

Laste sünnipäev Vigurite maailm mängutoas

22. okt. 2018

Elu kolme lapsega: nädala mõtted #7

24. mai 2018

Millised on jalasõbralikud jalatsid?

12. juuni 2019

Nädala mõtted #15: tänulik olemise kunst

18. juuli 2018

Liiga palju mõtteid

2. märts 2018

Nädala mõtted #14: tasakaal igapäevaelus

8. juuli 2018

Millised laste õueriided meil talvel kasutuses on?

7. jaan. 2019

Lastega loodusesse orienteeruma – valikuid on üksjagu

21. märts 2018

1 kommentaari

Nädala mõtted #12: uudishimu sai võitu | Riina tegutseb 26. juuni 2018 - 16:03

[…] Pesamuna ja Jürgeni köha-nohu tõttu läksin mina ainsa esindajana Jürgeni õe sünnipäevale ja kingakulleri tööd tegema. Teised läksid veel Helin-Mari Arderit kuulama ja väiksest orienteerumisrajast osa […]

Kommenteerimine on suletud.

Uued postitused

  • Suvine fotosessioon perega Tabasalus #neljaslaps

    15. nov. 2019
  • Vestluskaardid, metafoorkaardid, tegevuskaardid – põhjalik nimekiri

    2. nov. 2019
  • Kuidas on võimalik laste kõrvalt rohkem liikuda?

    13. juuli 2019
  • Millised on jalasõbralikud jalatsid?

    12. juuni 2019
  • Kas kolm last on palju või vähe?

    3. juuni 2019

Teemad

  • Ajalugu (1)
  • Elu kolme lapsega (7)
  • Elukorraldus (45)
    • Koolijutud (1)
    • Toidujutud (7)
  • Isiklik areng (10)
    • Koolitus (1)
  • Liikumine (24)
    • Jalatsid (9)
    • Orienteerumine (3)
    • Riietus (4)
  • Perekond (17)
    • Imetamine (2)
    • Kolmas laps (5)
    • Teadlik vanemlus (5)
    • Traditsioonid (4)
  • Raamatud (1)
  • Raamaturiiul (8)
  • Tervis (6)
    • Haigused (6)

Instagram

No images found!
Try some other hashtag or username

Selleks, et midagi muutuks, tuleb midagi muuta. Unistada suurelt, alustada väikselt ja tegutseda. Siia lehele olen kokku kogunud oma mõtted ja kogemused. Vaata ringi ja loodan, et saan sulle kuidagi kasulik olla.

- Riina -

Ajalugu

Restore Your Core™

Facebook
  • Facebook
  • Instagram

@2018


Üles üles